Fraud Blocker

Ile kosztuje strona internetowa i co kształtuje jej cenę?

Ile kosztuje strona internetowa i co kształtuje jej cenę?

Data publikacji:

Zakładając swoją firmę czy posiadając już działalność, należy zadbać o jej promocję. Podstawą marketingu internetowego jest założenie własnej strony internetowej. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, dzięki któremu zobaczysz co składa się na cenę witryny i z jakiego powodu warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania przed dokonaniem inwestycji w firmową stronę internetową:

 1. Proces tworzenia stron internetowych – samodzielna praca na gotowych szablonach czy zlecenie wykonania strony specjaliście?
 2. Koszt strony – co ma wpływ na cenę projektów stron internetowych?
 3. Cennik stron 2023 – koszt stworzenia strony (gotowe pakiety) i dodatkowe usługi 
 4. Wykonanie strony i co potem? Jaki jest koszt utrzymania strony internetowej?

strona internetowa - cena

Proces tworzenia stron internetowych – samodzielna praca na gotowych szablonach czy zlecenie wykonania strony specjaliście?

Na samym początku czeka Cię wybór wykonawcy strony internetowej – musisz ustalić kto i w jaki sposób ma zrealizować Twój projekt. Co prawda możesz zdecydować się na realizację tego przedsięwzięcia samemu, jednak ze względów technicznych, polecamy zlecić przygotowanie indywidualnego projektu graficznego oraz stworzenie całej strony firmy profesjonalistom. Oczywiście koszt wykonania takiej witryny będzie większy, jednak do realizacji projektu profesjonalnej strony internetowej niezbędne są umiejętności zdobywane przez lata.

Porywając się na samodzielne wykonanie strony internetowej, możesz skorzystać z CMS (Content Management System). Jest to system zarządzania treścią, który pozwala tworzyć, edytować i aktualizować treści na stronie bez umiejętności programowania. Najbardziej popularnym CMS-em jest WordPress. Mimo tego, że sam system WordPress jest udostępniony na licencji Open Source, za część wtyczek i szablonów będziesz musiał zapłacić. Przykładowo, dodatek Divi (wizualny kreator stron internetowych) jest bardzo pomocny w przypadku strony tworzonej przez początkujących użytkowników (w rocznej subskrypcji kosztuje ok. 390 zł netto).

Kolejnym darmowym rozwiązaniem jest Wix – platforma budowy stron działająca na zasadzie gotowych kreatorów i szablonów stron internetowych. Można w niej korzystać z prostych narzędzi typu „przeciągnij i upuść”. Niemniej jednak za dodatkową pamięć i dodatkowe funkcjonalności strony, usunięcie reklam oraz podłączenie własnej domeny do witryny należy uiścić opłatę (ok. 60-100 zł netto na miesiąc).

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z gotowych szablonów, czy generatorów stron internetowych mimo bardzo małych lub zerowych kosztów, ma wiele wad. Kreatory witryn nie dają możliwości stworzenia całkowicie zindywidualizowanego projektu. Od profesjonalnej strony internetowej odróżniają je: niska wydajność, wątpliwa jakość kodu źródłowego, problemy z responsywnością oraz skomplikowana edycja treści na stronie z poziomu panelu edycji (CMS).

Koszt strony jest uzależniony nie tylko od wykorzystanej technologii, ale przede wszystkim od umiejętności wykonawcy, który podejmie się stworzenia witryny. Obecnie istnieje szeroki wybór wykonawców stron internetowych. Możemy zlecić wykonanie projektu konkretnym podmiotom. Spośród twórców stron www wyróżnia się najczęściej: agencje marketingowe 360°, agencje interaktywne oraz freelancerów.

strona internetowa - cena

Koszt strony – co ma wpływ na cenę projektów stron internetowych?

To w jaki sposób firmy lub freelancerzy wyceniają swoją pracę nad witryną, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim jest to sposób jej realizacji – jakość strony internetowej – oraz kwestia tego, czy strona internetowa przygotowana jest przez profesjonalistów. Pozostałe czynniki, które mają wpływ na to ile kosztuje strona to:

 • wielkość witryny – wyższa cena (zazwyczaj rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych netto) będzie podawana w przypadku strony połączonej ze sklepem internetowym czy projektu o wielu podstronach i zaawansowanych funkcjonalnościach;
 • czas realizacji strony – zalicza się do niego testowanie strony oraz doprowadzenie witryny do jej ostatecznego kształtu;
 • projekt graficzny strony internetowej – indywidualny projekt będzie droższy, niż szablonowa realizacja strony;
 • pozycjonowanie strony – jeżeli zakres firmy tworzącej strony obejmuje także takie działania, będą one dodatkowo płatne.
 • wielojęzyczność strony internetowej – przygotowanie strony internetowej w kilku wersjach językowych, będzie wiązało się z dodatkowym kosztem.
 • uzupełnienie strony internetowej treścią – możesz uzupełnić stronę internetową treścią samodzielnie z poziomu panelu CMS lub zlecić to zadanie agencji.

Na ostateczny koszt strony mają wpływ także: lekki i wydajny kod, szybkość działania, responsywność, animacje czy dobry design. Indywidualny projekt strony to dodatkowy atut, który ma znaczenie dla marketingu internetowego. Należy pamiętać, że cena stworzenia strony jest kwestią indywidualną. Z tego względu w The Lion realizację stron internetowych wyceniamy w pełni indywidualnie podczas bezpłatnych konsultacji online. Posiadamy też kilka podstawowych pakietów, które pozwolą Ci zorientować się w cenach i przygotować odpowiedni budżet.

 

Cennik stron 2023 – koszt stworzenia strony (gotowe pakiety) i dodatkowe usługi

Pakiet Starter – strona landing – najlepszy wybór, na start biznesu lub gdy potrzebujesz strony landing page.

Ten pakiet obejmuje:

 1. Przygotowanie projektu graficznego strony internetowej One Page składającej się z 8 unikalnych sekcji – z wykorzystaniem biblioteki Tailwind CSS.
 2. Wdrożenie strony internetowej w oparciu o zaakceptowany projekt graficzny z pełną responsywnością (RWD).
 3. Integracja strony internetowej z systemem zarządzania treścią CMS WordPress.
 4. Wdrożenie strony pod wskazaną domeną internetową (pomoc w wyborze i zakupie domeny) + instalacja certyfikatu SSL.

Koszt prostej strony (strona Landing Page): od 4400 zł netto

Pakiet Basic – niewielka strona internetowa lub prosta strona firmy

Ten pakiet obejmuje:

 1. Przygotowanie projektu graficznego strony internetowej składającej się z 5 unikalnych podstron, zbudowanych z 6 unikalnych sekcji każda – z wykorzystaniem biblioteki Tailwind CSS.
 2. Wdrożenie strony internetowej w oparciu o zaakceptowany projekt graficzny z pełną responsywnością (RWD).
 3. Integracja strony internetowej z systemem zarządzania treścią CMS WordPress.
 4. Wdrożenie strony pod wskazaną domeną internetową (pomoc w wyborze i zakupie domeny) + instalacja certyfikatu SSL.

Koszt strony: od 5900 zł netto

Pakiet PRO – profesjonalna strona firmy, strona blog, strona internetowa portfolio

Ten pakiet obejmuje:

 1. Przygotowanie projektu graficznego strony internetowej składającej się z 8 unikalnych podstron, zbudowanych z 6 unikalnych sekcji każda – z wykorzystaniem biblioteki Tailwind CSS.
 2. Dedykowany typ wpisów, np. blog, realizacje, aktualności.
 3. Wdrożenie strony internetowej w oparciu o zaakceptowany projekt graficzny z pełną responsywnością (RWD).
 4. Integracja strony internetowej z systemem zarządzania treścią CMS WordPress.
 5. Wdrożenie strony pod wskazaną domeną internetową (pomoc w wyborze i zakupie domeny) + instalacja certyfikatu SSL.

Koszt strony: od 7400 zł netto

Przykładowe dodatkowe usługi wyceniane indywidualnie:

 1. Usługa rozbudowy strony internetowej – jeśli zrealizowaliśmy dla Ciebie stronę internetową, chętnie rozbudujemy ją o dodatkowe funkcjonalności w późniejszym czasie.
 2. Administracja strony – uzupełnienie strony internetowej docelową treścią, bieżące aktualizacje, gwarancja stałej obsługi strony internetowej.
 3. Optymalizacja strony – dodatkowa optymalizacja wydajności strony pod wskaźnik Web Vitals.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.

Potrzebujesz strony premium? Sprawdź naszą ofertę tworzenia zaawansowanych serwisów internetowych tutaj.

strona internetowa - cena

Wykonanie strony i co potem? Jaki jest koszt utrzymania strony internetowej?

Po wyborze firmy tworzącej strony i realizacji przez nią projektu, musisz liczyć się z kosztami stałymi jej utrzymania. Składają się na nie:

hosting – usługa udostępniania miejsca na serwerze, w którym znajdują się pliki strony, “zarezerwowanie” danej objętości dysku twardego i usług oferowanych przez serwerownię. Koszt profesjonalnego hostingu strony internetowej wynosi od 300 do 1000 zł netto rocznie.

domena internetowa – unikalny adres, pod którym widoczna jest strona np. thelion.pl Koszt utrzymania domeny internetowej w zależności od jej rozszerzenia (.pl, .com, .store itp.) wynosi od 100 do 500 zł netto rocznie.

Techniczne przygotowanie strony jest niezmiernie ważne, chociaż na ostateczną cenę strony składa się bardzo wiele czynników. Ze względu na istotę utrzymania strony internetowej jako kluczowego elementu marketingu internetowego, polecamy zwracać uwagę przede wszystkim na profesjonalne wykonanie strony podparte zindywidualizowanym projektem graficznym bez użycia generatora stron.

Sprawdź nasze wybrane realizacje stron internetowych

Posiadamy rozbudowane portfolio, które jest gwarancją wieloletniego doświadczenia