Fraud Blocker

Czego nauczyliśmy się realizując strony internetowe dla kancelarii prawnych?

Czego nauczyliśmy się realizując strony internetowe dla kancelarii prawnych?

Data publikacji:

W agencji interaktywnej The Lion niejednokrotnie pracowaliśmy nad projektowaniem stron internetowych kancelarii adwokackich i prawnych. Podczas tego procesu poznaliśmy potrzeby i wyzwania, z jakimi borykają się firmy prawnicze, co pozwoliło na dostosowanie stron do oczekiwań i potrzeb branży prawniczej. Doświadczenie, które nabyliśmy podczas tworzenia stron internetowych kancelarii prawnych pomogło nam kreować ich lepszy internetowy wizerunek. Nasze wskazówki, które możesz wykorzystać na stronie swojej kancelarii to:

  1. Skuteczne strony internetowe poprzez wyróżnienie kolorystyczne kancelarii prawnej
  2. Wykorzystanie logotypu jako elementu designu strony internetowej kancelarii
  3. Budowanie pozycji eksperta kancelarii adwokackiej za pomocą bloga na stronie
  4. Minimalistyczny i przełamujący schematy formularz na stronie internetowej kancelarii
  5. Nowe ujęcie logotypu jako odświeżenie wizerunku firmy na stronie kancelarii i materiałach drukowanych
  6. Firma w liczbach – sposób na pokazanie najważniejszych przewag konkurencyjnych na swojej stronie
  7. Case studies – budowanie wizerunku marki na bazie dotychczasowych osiągnięć

Skuteczne strony internetowe poprzez wyróżnienie kolorystyczne kancelarii prawnej

Niejednokrotnie strony internetowe projektowane na potrzeby kancelarii prawnych są zdominowane przez stonowane kolory takie jak: błękit, granat czy biel. Mimo tego, że nawiązują do samej branży, profesjonalizmu oraz przejrzystości zasad, to giną na tle konkurencji. Atrakcyjne i profesjonalne strony internetowe stawiają na coś nowego, dlatego przełamanie schematów kolorystycznych i wprowadzenie większej dynamiki może pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie stron kancelarii. Z tego względu w wielu swoich realizacjach postawiliśmy na odważne połączenie wyrazistych kolorów, przełamujące utarte standardy w branży doradztwa prawnego.

Doszliśmy do wniosku, że strona kancelarii prawniczej poza interesującym kolorem powinna zawierać również ciekawy symbol, który urozmaici profil kancelarii i nawiąże do specyfiki pracy prawników. Jako przewijający się akcent na stronie firmy prawniczej zastosowaliśmy parokrotnie motyw gór – symbol wyzwań, niezbędnej wytrwałości oraz konieczności profesjonalnego przygotowania. Projekt strony internetowej pokazujący coś nowego z pewnością pozytywnie zaskoczy potencjalnego klienta kancelarii i pomoże zachęcić go do skorzystania z usług prawnych Twojej firmy.

Wykorzystanie logotypu jako elementu designu strony internetowej kancelarii

Jakie grafiki zwykle znajdują się na stronach kancelarii prawnych? Eleganccy panowie w garniturach z banków zdjęć, ściskający sobie ręce w geście zawarcia umowy lub porozumienia, albo osoby podpisujące dokumenty. Utarty schemat, który nie wnosi nic nowego do realizacji strony. Klienci szukają kancelarii, która da im poczucie bezpieczeństwa, ale będzie też nowoczesna. Dlatego postanowiliśmy położyć nacisk na identyfikację wizualną firmy i zastosować kształty z logotypu marki w szacie graficznej strony. Przygotowaliśmy również dedykowaną animację “rysowania się” kształtu logotypu po wejściu na stronę główną, co dodatkowo przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie użytkownika – a jak wiemy pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Na stronach kancelarii stawia się teraz na design – witryna kancelarii prawnej powinna być dzięki niemu odpowiednio zapamiętana przez potencjalnego klienta.

Budowanie pozycji eksperta kancelarii adwokackiej za pomocą bloga na stronie

Polecamy, aby każda kancelaria adwokacka posiadała swojego bloga. Jest on świetnym sposobem na zaznaczenie pozycji eksperckiej wśród konkurencji. Blog na stronach prawników można wykorzystać do dzielenia się wiedzą i poglądami na tematy związane z branżą. Może także być świetnym sposobem na pozyskiwanie nowych klientów – jeśli ludzie uznają Cię za eksperta, bardziej prawdopodobne, że będą chcieli skorzystać z Twoich usług. Skuteczne strony internetowe zawierające blog prawniczy, są w stanie na dłuższą metę podnieść Twoją pozycję w rankingu kancelarii.

Czego jeszcze nauczyło nas doświadczenie? W przypadku dodania kategorii bloga u naszego klienta, zabawiliśmy się także strukturą strony. Na dole każdego wpisu blogowego z kategorii prawniczej dodaliśmy moduł formularza kontaktowego, który zachęca do bezpłatnej, wstępnej analizy sprawy potencjalnego klienta.

Minimalistyczny i przełamujący schematy formularz na stronie internetowej kancelarii

Kancelarie prawne mają tendencję do tworzenia stron internetowych z dużą ilością tekstu i formularzy, które mogą przysporzyć wielu problemów potencjalnym klientom. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć coś innego – minimalistyczny i nowoczesny formularz na stronie internetowej kancelarii. Uproszczona wersja za pomocą tylko trzech pól pozwala pozostawić użytkownikowi kontakt do siebie, wybrać dogodny termin na rozmowę oraz jej ogólny temat. Po zapoznaniu się ze stroną internetową kancelarii, klient szuka prostej formy kontaktu, aby na spotkaniu face to face wyjaśnić swoją sytuację. Zastosowanie minimalistycznego formularza tworzy konkurencyjną stronę internetową i zwiększa poziom konwersji względem jego tradycyjnej formy, w której użytkownik był proszony o zwięzłe opisanie swojej sprawy, co komplikowało cały proces pracy kancelarii.

Nowe ujęcie logotypu jako odświeżenie wizerunku firmy na stronie kancelarii i materiałach drukowanych

Odpowiednio zaprojektowana spójność graficzna wszystkich materiałów stanowi ważny element skutecznego wizerunku kancelarii prawnej. W dzisiejszych czasach kiedy każdego dnia pojawia się dużo atrakcyjnych i nowoczesnych materiałów reklamowych, kancelaria musi przedefiniować swoje sposoby prezentowania treści, aby zachęcić ludzi do dobrego postrzegania jej jako prawdziwego partnera biznesowego. Na przykładzie firmy prawniczej MK Lege dokonaliśmy zmian, które pozwoliły jej wyróżnić się w rankingu stron internetowych z branży. Wcześniejsze logo naszego klienta oraz stworzona nowa identyfikacja wizualna na stronie i materiałach drukowanych jest przykładem skutecznego i profesjonalnie przeprowadzonego rebrandingu.

Firma w liczbach – sposób na pokazanie najważniejszych przewag konkurencyjnych na swojej stronie

Jeśli Twoja kancelaria posiada jakieś szczególne atuty, które odróżniają ją od innych podmiotów na rynku, warto je pokazać w formie liczbowej. Dzięki temu będzie można zwrócić uwagę potencjalnych klientów na to, co naprawdę ma dla nich sens i wartość. Warto dobierać takie dane, które faktycznie mogą być interesujące dla odbiorców i będą miały realny wpływ na ich decyzje. Jest to sposób wykorzystywany przez biznesowe strony internetowe, ale sprawdza się także na witrynach kancelarii prawniczych. Poniżej przykład jednej z naszych realizacji.

Case studies – budowanie wizerunku marki na bazie dotychczasowych osiągnięć

Kolejny ważny element marketingu firmy prawniczej to opisywanie case studies. Tworząc strony internetowe należy zadbać o to, aby pojawiły się na nich różne aspekty pracy kancelarii. Dobrze przygotowane i skoncentrowane na kluczowych aspektach materiały pomogą zbudować wiarygodność marki, podkreślić jej atuty oraz przyciągnąć uwagę nowych klientów.

Sprawdź nasze wybrane realizacje stron internetowych

Posiadamy rozbudowane portfolio, które jest gwarancją wieloletniego doświadczenia